Czym jest farmakologia?

Czym jest farmakologia?

28 sierpnia 2020 0 przez Daniel

Rozwój medycyny pozwala na leczenie różnego rodzaju schorzeń, które dawniej mogły nawet kończyć się śmiercią. Zmieniło się to dzięki medycynie oraz wielu jej specjalizacjom, a jedną z tych specjalizacji jest farmakologia. Czym się ona zajmuje i w jaki sposób pomaga ona ludziom?

Czym jest farmakologia?

Farmakologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się wieloma sprawami związanymi bezpośrednio z lekami oraz ich wpływem na organizm człowieka. Jest to niezwykle ważna dziedzina, bo odpowiednia terapia lekami pozwala nam na wyleczenie różnego rodzaju schorzeń, od zwykłego przeziębienia aż po wsparcie chemioterapii. Ważny jest odpowiedni wybór leków do naszego schorzenia, co jest zadaniem lekarza, ale także zadaniem farmakologa. Kim jest farmakolog?

Kim jest farmakolog?

Farmakolog jest specjalistą farmakologii, który zajmuje się różnego rodzaju lekami i ich wpływem na ludzki organizm. Często pracują w aptece, nosząc odpowiednią odzież i obuwie medyczne, a ich rolą jest sprzedaż leków przepisanych przez lekarza. Tego typu specjaliści mogą również pracować w specjalnych laboratoriach, gdzie testują i tworzą nowe leki, które mają na celu leczyć choroby i polepszać ludzkie zdrowie.