Czym jest pompa treningowa?

Czym jest pompa treningowa?

7 września 2020 0 przez Maks

Wielu z nas udając się na siłownię ma na celu zwiększanie swojej siły oraz masy mięśniowej, co jednocześnie poprawia zdrowie i kondycję. W tym celu warto znać zjawisko pompy treningowej, zwanej także pompą mięśniową. Na czym polega to zjawisko i w jaki sposób nam pomaga?

Na czym polega pompa?

To zjawisko występuje podczas wykonywania intensywnej aktywności fizycznej, a szczególnie często występuje podczas uprawiania sportów siłowych. Pompa mięsniowa polega na tym, że komórki mięśni zwiększają swoją objętość, aby pomieścić więcej krwi z ważnymi składnikami odżywczymi i tlenem. Czy tego typu pompa treningowa jest dobra dla naszego organizmu i czy warto stosować suplementy do jej podtrzymywania?

Zalety

Pompa mięśniowa ma dwie bardzo istotne zalety, które docenią osoby trenujące na siłowni i nie tylko. Pierwszą z zalet pompy treningowej jest znaczna poprawa samopoczucia, co daje motywację do dalszej i cięższej pracy. Kolejną ważną kwestią jest lepsze ukrwienie mięśni i szybsze dostarczanie do nich tlenu i składników odżywczych, wpływa to pozytywnie na rozwój naszych mięsni.