Czym wybrać się na zimowy wypoczynek w górskie okolice?

Czym wybrać się na zimowy wypoczynek w górskie okolice?

24 listopada 2016 3 przez Mietek

Zima zbliża się wielkimi krokami do naszego kraju i dla wielu osób jest to doskonała wiadomość. Oczywiście nie każdy lubi okres zimowy, ponieważ wiąże się to z wieloma problemami oraz dodatkowymi obowiązkami, jednak dla wielu osób jest to doskonały moment na to, by wybrać się gdzieś na urlop, najlepiej w górskie rejony, gdzie będzie można aktywnie wypocząć na licznych stokach narciarskich, bądź w ciszy i spokoju odpocząć w eleganckim domku, w wynajętym pokoju. Polskie góry są jednymi z najpiękniejszych, prezentują się doskonale zarówno w zimie, jak i w innych porach roku. Zazwyczaj nie brakuje tak śniegu, nawet w momencie, gdy nie ma go w pozostałej części śniegu. Bardzo istotną kwestią pozostaje jednak kwestia dojazdu w górskie okolice, ponieważ można dotrzeć w góry na różne sposoby, a każdy z nich może okazać się bardziej opłacalny w zależności od tego jak daleko od gór mieszka dana osoba. Dlatego dobrze jest taki wyjazd zaplanować wystarczająco wcześnie, by naprawdę dobrze przygotować się na każdą ewentualność.

Busy (sxc.hu)

Busy (sxc.hu)

Wyprawa za pomocą własnego samochodu

Własny samochód wiąże się oczywiście z ogromną wygodą. Bez najmniejszego problemu można zrobić postój w dowolnym momencie podróży i w miarę kontrolować czas w którym dobrze się na miejsce. U celu wykorzystać można auto do przemieszczania się po okolicy, co również może okazać się bardzo komfortowe. Jednak z wyprawą za pomocą własnego auta wiąże się kilka istotnych problemów, które w efekcie sprawiają, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Poruszanie się w okresie zimy po ulicach może być niestety dość problematyczne, głównie ze względu na niezbyt przyjazną pogodę. W zaśnieżonych górach, prowadzenie auta może być bardzo utrudnione, taka podróż jest więc w stanie zmęczyć nas w bardzo dużym stopniu. Dobrze jest więc mieć na uwadze wszelkie inne opcje związane z dotarciem w góry, ponieważ jeżeli mieszkamy dość daleko od południowej części naszego kraju, to podróż własnym autem może okazać się bardzo kosztowna, a co za tym idzie nieopłacalna.

Pociąg albo bus

Jeżeli mieszkamy na dalekiej północy naszego kraju, to raczej najlepszym rozwiązaniem okazać się może podróż za pomocą pociągu. Polska kolej jak na dzisiejsze czasy ma się całkiem nieźle. Jeżeli wykupimy bilet na dobry pociąg, to będziemy mogli liczyć na całkiem szybką podróż w konkretne miejsce. Tak podróż nie będzie również na tyle męcząca co podróż za pomocą własnego auta. Dobrze jest też zdecydować się na bus Zakopane, którego główną zaletą pomijaną przez pociągi jest możliwość dostarczenia nas niemal pod sam hotel, w którym wynajęliśmy pokój. Takie rozwiązanie też jest doskonałe, ponieważ tak jak w przypadku pociągu nie zmęczymy się podróżą, a w trakcie jazdy będziemy mogli poświęcić czas na drzemkę, która sprawi, że na miejscu będziemy wypoczęci i wyspani. Pozwoli to niemal natychmiastowo zainteresować obecnymi na miejscu atrakcjami oraz miejscami, które warto jest odwiedzić. Ceny busów oraz pociągów również nie pozostawiają wiele do życzenia, dlatego nie ma sensu zastanawiać się nad jakimikolwiek innymi środkami transportu.