Jak ogrzewać dom?

Jak ogrzewać dom?

3 grudnia 2021 0 przez Daniel

Wbrew pozorom wybór nie jest taki prosty. Jest wiele aspektów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Powinniśmy na uwadze mieć głównie zdrowie nasze i naszych bliskich, ponieważ nie każdy wie, że dym z palenia węglem czy drewnem może być tak samo szkodliwy dym tytoniowy.

Szkodliwy dym

Dym ze spalania węgla, czy drewna jest szkodliwy dla naszego życia i zdrowia. Najbardziej narażone na jego działanie są osoby poniżej 18 roku życia, dzieci, osoby starsze oraz te z chorobami układu oddechowego. Kluczowym tutaj jest to czym palimy i czego do tego używamy – ma to wpływ na to jak duża jest emisja zanieczyszczeń i szkodliwych pyłów. Jeśli mamy dobry projekt kominka, to problem jest mniejszy ale cały czas występuje. Zatem co powinniśmy wybrać do ogrzewania naszego domu?

Ekologiczne ogrzewanie

W trosce o zdrowie i życie nasze oraz naszej rodziny powinniśmy zdecydować się na najmniej szkodliwe paliwa i najlepsze urządzenia grzewcze. Jednym z ekologicznym sposobów na ogrzewanie jest tzw. płaszcz wodny w kominku. Polega on na tym, że generowane przez płomienie ciepło podgrzewa w instalacji wodę, która następnie dostaje się do centralnej instalacji grzewczej i wydziela ciepło. Warto zaznaczyć, że nie dość, że jest to ekologiczną formą ogrzewania to w dodatku tańszą niż np. ogrzewanie węglowe. No dobrze, było już ogrzewanie wodą, teraz czas na powietrze. Najczęstszym sposobem wykorzystania tego sposobu jest budowa tzw. kominków konwekcyjnych posiadających klatki do wymiany powietrza, co owocuje ogrzaniem całego domu. Jest sporo rozwiązań na ekologiczne ogrzewanie swojego domu, które są o wiele korzystniejsze dla naszego zdrowia.