Jak przyjmuje się leki?

Jak przyjmuje się leki?

13 października 2020 0 przez Daniel

Medycyna przez ostatnie dziesięciolecia poczyniła znaczne postępy, co skutkuje dłuższą średnią długością życia i lepszym zdrowiem. Jedną z przyczyn, dzięki którym było to możliwe jest rozwój farmacji i powstawanie różnego rodzaju lekarstw. W jaki sposób przyjmuje się lekarstwa i na co one pomagają?

Przyjmowanie doustne

Najpopularniejszym sposobem na przyjmowanie leków jest zdecydowanie sposób doustny, czyli przyjmowanie lekarstw razem z jedzeniem. Syropy czy tabletki pozwalają leczyć wiele przypadłości, warto poczytać literaturę medyczną na temat farmacji aby dowiedzieć się o zastosowaniach każdego z nich. Przeziębienia, grypy czy inne tego typu dolegliwości niemal zawsze leczy się za pomocą doustnych leków. Jakie są inne sposoby na przyjmowanie leków?

Maść i para

Innym sposobem na przyjmowanie leków jest nakładanie ich na skórę, co sprawdza się w przypadku różnego rodzaju maści czy żeli. Na bóle mięśni, zranienia czy oparzenia bardzo dobrym wyborem będzie zastosowanie takiego typu leku. Innym sposobem na przyjmowanie leku jest wdychanie leku w postaci pary. Taki sposób podawania leków stosuje się w przypadku astmy czy innych schorzeń układu oddechowego.