Jak regenerować się po wysiłku?

Jak regenerować się po wysiłku?

18 grudnia 2020 0 przez Mietek

Ruch jest bardzo dobry dla zdrowia naszego organizmu, a także dla naszego samopoczucia oraz zdrowia psychicznego. Niezależnie od tego czy uprawiamy sport rekreacyjnie czy profesjonalnie, to nieco regeneracji jest potrzebne. Jakie są najlepsze sposoby na regenerację i czy są do nich jakieś przeciwwskazania?

Regeneracja temperaturą

Pierwszym ze sposobów na regenerację naszego organizmu może być stosowanie różnych temperatur na nasz organizm. Wysoka temperatura uzyskiwana w saunie pozwoli na rozluźnienie się i wypocenie toksyn z naszego organizmu. Należy jednak pamiętać, aby nie chodzić do sauny tuż po wysiłku, a odczekać jakiś czas. Dla równowagi niska temperatura w kriokomorze również może pomóc w regeneracji naszego organizmu.

Regeneracja zabiegami

Jeśli nie lubimy niskiej ani wysokiej temperatury, to dobrym sposobem na regenerację będą inne zabiegi. Jednym z najlepszych zabiegów jeśli chodzi o regenerację naszego organizmu jest masaż. Istnieją różne jego rodzaje, jak egzotyczny masaż lomi lomi nui czy też bardziej profesjonalne masaże lecznicze, które są stosowane przez rehabilitantów i fizjoterapeutów. Każdy z tych masaży pozwoli na przyspieszenie i polepszenie regeneracji.