Lekki czy ciężki trening?

Lekki czy ciężki trening?

12 sierpnia 2020 0 przez Daniel

Każdy trening pozwala nam na przybliżenie się do naszego celu, którym może być wymarzona sylwetka lub zgubienie zbędnych kilogramów. Jedną z kwestii, które musimy rozwiązać gdy przystępujemy do treningu to jego intensywność. Czy lepiej przeprowadzić ciężki trening czy może lepiej oszczędzać siły?

Samopoczucie

Wiele zależy od naszego samopoczucia, gdyż trening powinien być przyjemnością, a nie ciężkim obowiązkiem, do którego się zmuszamy. Jeśli nie czujemy chęci do ciężkiego treningu, to lepiej zrobić trening lekki, aby nie tracić zbyt dużo progresu. Należy jednak podkreślić, że treningi lekkie sprawią, że będziemy dłużej czekać na efekty, ale również nie będziemy się aż tak bardzo przemęczać.

Zaawansowanie i inna aktywność

Kolejną kwestią, która powinna zaważyć na naszej decyzji jest stopień zaawansowania naszego treningu. Jeśli jesteśmy profesjonalistami, to lekki trening nie da wystarczającego bodźca do ich wzrostu. Inną kwestią jest czas regeneracji i inna aktywność fizyczna. Jeśli wcześniej wykonaliśmy wysiłek, to warto zastosować lekki trening i udać się na zabieg regeneracyjny, jak https://salonmandala.pl/salony/salon-mandala-warszawa/ masaż czy gorąca kąpiel. Należy pamiętać że lekki trening będzie zawsze lepszy niż żaden trening.