Minusy pracy w korporacji

Minusy pracy w korporacji

23 lutego 2016 0 przez Piotr

Prawie każdy z nas marzy o pracy w prestiżowej firmie, która oferuje dobre warunki, jeszcze lepszą pensję i dobre środowisko pracy. Wiele osób w tym celu podejmuje pracę w korporacji, która jawi się niektórym jako ucieleśnienie wszelkich ideałów oraz kopalnia złota. Czy rzeczywiście ta praca przynosi takie kokosy i jest dobrym miejscem pracy, a może lepiej ma adwokat Warszawa?

Utarło się, że duża korporacja pozwala utrzymać stabilność finansową, a także rozwijać się i awansować. Jednak wiele osób wskazuje na to, że taka praca to ogrom stresu, który doprowadza do wycieńczenia psychicznego i fizycznego. Wielokrotnie zdarza się, że pracownicy korporacyjni są zastraszani, a ich indywidualizm i kreatywność tłamszone. Pojawiają się opinie, że łatwo stracić w takiej pracy ambicje, a także zapał do pracy, gdyż jest się zaledwie mróweczką w całym mrowisku.

praca w biurze(sxc.hu)

praca w biurze(sxc.hu)

Często powtarzanym zarzutem jest to, że praca w korporacji jest ciężka i bardzo intensywna. Wielokrotnie zdarza się, że pracuje się po kilkanaście godzin na dobę. Wielki nacisk kładziony jest także na wyniki, przez co pracownicy rywalizuj ze sobą, co skutkuje wyścigiem szczurów. Wszystko to wiąże się z ogromną presją oraz wycieńczeniem przez narzucane sobie coraz to większe normy.

Niestety korporacje narzucają pracownikom prawie każdy element pracy – ubiór, godziny, ilość i długość przerw. Niektórym osobom takie ograniczenia pasują i umieją się w tym odnaleźć. Ci, którzy nie potrafią się dostosować lub mają niezadowalające wyniki, nie mogą liczyć na sentymenty, gdyż są po prostu zwalniani.