Przygotowania ogrodu do wiosny

Przygotowania ogrodu do wiosny

13 stycznia 2021 0 przez Mietek

Wiele osób lubi dbać o swoje ogrody, jednak okres zimowy jest takim czasem, w którym niewiele da się zrobić. Rzecz zmienia się pod koniec zimy, gdy można odczuć w powietrzu nadchodzącą wiosnę. Wtedy możemy zacząć przygotowywać ogród na jej przyjście. Jak należy to zrobić?

Dbanie o rośliny

Jeśli zadbaliśmy o przygotowanie ogrodu na zimę, to zakres obowiązków będzie dużo mniejszy niż bez takiego przygotowania. Jeśli wcześniej tego nie zrobiliśmy, to należy usunąć rośliny jednoroczne, które zakończyły już swój żywot. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie stanu roślin wieloletnich i zdjąć z nich zabezpieczenia, które założyliśmy przed zimą. Co jeszcze możemy zrobić w ogrodzie wczesną wiosną?

Czyszczenie

Kolejną z rzeczy, którą można zrobić w ogrodzie wczesną wiosną jest zadbanie o czystość. Osoby mające w ogrodzie kostkę brukową mogą zadbać o nią, między innymi stosując ekologiczny płyn do mycia kostki brukowej, który ma na celu usunąć wszelki brud z takich kostek. Warto go stosować, gdyż oprócz usunięcia brudu taki płyn nie będzie szkodził środowisku naturalnemu i naszemu ogrodowi.