Jak rozpocząć inwestowanie na giełdzie

Jak rozpocząć inwestowanie na giełdzie

12 maja 2016 1 przez Piotr

Czy marzysz o bogactwie, dostatku, luksusie? Czy chciałbyś szybko się wzbogacić i żyć jak król? Czy pragniesz wzbogacić się w krótkim czasie na tyle, by nie musieć już więcej pracować? Czy śnisz o idealnym życiu, gdzie masz czas na wszystkie przyjemności? Aby osiągnąć ten cel chcesz zacząć grać na giełdzie? Nie jest to łatwa droga. Zanim zaczniesz, musisz się przygotować. Ale jak to zrobić?

Giełdowy technolekt

Pierwszym krokiem do odniesienia sukcesu na giełdzie jest zapoznanie się z żargonem i znajdującymi się w tezaurusie terminami. Dowiedz się czym są opcje up i down, brokerzy, sygnały forex, analiza fundamentalna i techniczna. To wiedza, która pozwoli Ci dość swobodnie poruszać się w giełdowym środowisku.

wykres(sxc.hu)

wykres(sxc.hu)

Konto demo jest koniecznością

Aby nabrać wprawy i odnaleźć brokera, który zaoferuje Ci najprzyjemniejszy panel handlowy, zdecyduj się na założenie kilku kont demo. Dzięki temu dowiesz się, jak funkcjonuje giełda i zobaczysz, które strategie sprawdzają się najlepiej w danych sytuacjach. A co najważniejsze, nie stracisz przy tym ani grosza!

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zanim zaczniesz próbować swoich sił inwestując duże kwoty w waluty lub opcje, spróbuj kilka razy ulokować mniejszy kapitał. Postaraj się zminimalizować ryzyko utraty dużych kwot. Dopiero, kiedy zrozumiesz, jak to wszystko funkcjonuje i kiedy odniesiesz wiele sukcesów, będzie sens zainwestować większe kwoty. Pamiętaj jednak, że doświadczenie nie gwarantuje wygranej, a jedynie ją przybliża.