Sytuacje awaryjne na drodze. Wymiana kół i zmiana opon na zimowe.

Sytuacje awaryjne na drodze. Wymiana kół i zmiana opon na zimowe.

9 września 2014 0 przez Maks

Każdy kierowca wie, że na drodze może dojść do sytuacji, których nie da się w żaden sposób przewidzieć. Szczególnie jeżeli od dłuższego czasu jesteśmy w trasie, a warunki pogodowe nie są sprzyjające. W każdym momencie może dojść do nieoczekiwanej sytuacji, która zaważy na tym jak w najbliższej przyszłości będzie wyglądała nasza praca. Przede wszystkim konieczne jest podejmowanie działań, które zmierzają do tego, aby zabezpieczyć się na wypadek najczęstszych sytuacji. Są to różnego rodzaju zdarzenia drogowe, które mogą przytrafić się każdemu. Przede wszystkim mowa tutaj o nagłych usterkach samochodowych, które mogą dotknąć każdego, kto wykaże się chwilą nieuwagi. Najczęściej dochodzi jednak do złapania gumy lub wyładowania akumulatora.

Problemy na drodze

Takie sytuacje zdarzają się relatywnie często i nie są w żaden sposób zależne od kierowcy. Zawsze może zdarzyć się, że na jezdni będą fragmenty rozbitej butelki, a jej odłamki będą powodowały pewne problemy. W ten sposób naprawdę bardzo łatwo jest przebić swoje ogumienie, które praktycznie nas unieruchomi. Wymiana opon Wrocław nie jest szczególnie trudne, ale może być kłopotliwe – zwłaszcza jeżeli do usterki dojdzie w niezbyt komfortowym dla nas miejscu. Musimy dokładnie oznaczyć miejsce zdarzenia – tak, aby nie sprawiło ono problemu innym uczestnikom ruchu drogowego oraz żeby nie powodować zagrożenia wypadkiem. Sama wymiana opony zajmuje chwilkę, ale musimy pamiętać, aby w samochodzie mieć wszystkie niezbędne narzędzia. Oczywiście najważniejsze jest samo koło zapasowe, którego stan musimy monitorować. Przede wszystkim musi być odpowiednio napełnione powietrzem. Innym niezbędnym narzędziem jest lewarek oraz klucz nasadowy, którym odkręcimy koło.

Wymiana opony

Czasami konieczna okazuje się wymiana opon w samochodzie /sxc.hu

Czasami konieczna okazuje się wymiana opon w samochodzie /sxc.hu

Na drodze zdarzają się również inne sytuacje, które mogą spowodować, że nasz pojazd pozostanie unieruchomiony. Przede wszystkim jest to wyładowanie się akumulatora. Do takich sytuacji dochodzi zazwyczaj zimą. Wtedy akumulator jest narażony na zajście reakcji chemicznych, które mogą całkowicie wyładować jego zawartość. Na dodatek musimy pamiętać, aby nie używać go wtedy, gdy silnik nie pracuje – nie jest w żaden sposób ładowany i w taki sposób szybko się rozładuje. Na szczęście samochodu wyposażone są w alternator oraz inne elementy, które pozwalają na ładowanie akumulatora podczas pracy samochodu. Dzięki temu nie musimy go ładować co kilka dni, ale raz na jakiś czas konieczne jest podpięcie go do prostownika i załadowanie. Przydatna może okazać się wymiana akumulatora na nowy (po kilku latach użytkowania).