Zabezpiecz swoja przyszłość rozsądnie.

Zabezpiecz swoja przyszłość rozsądnie.

8 kwietnia 2016 0 przez Piotr

W obecnej sytuacji politycznej i gospodarczej pewną nieodpowiedzialnością jest rezygnacja z oszczędzania. Pokładanie całej nadziei w emeryturze może skutkować mocnym rozczarowaniem. Dlatego ważne jest, aby część zarobionych pieniędzy oszczędzać. Można to robić na różne sposoby, jednak wyróżniamy te bardziej i mniej bezpieczne oraz bardziej i mniej skuteczne.

Najbezpieczniejsze metody to oczywiście lokowanie pieniędzy w produktach bankowych. Nie ryzykujemy wówczas bardzo, nasze pieniądze są chronione przez poważną instytucję. Wybór jest również duży, obecnie rynek usług i produktów bankowych jest bogatszy niż kiedykolwiek. Niestety są też wady, nie mamy szans na naprawdę duży zysk.

euro(sxc.hu)

euro(sxc.hu)

Z tego powodu wiele osób decyduje się na podjęcie pewnego ryzyka oczekując większego zarobku, dlatego inwestują w nieruchomości, które także są bardzo prężnym rynkiem. Należy jednak pamiętać, że ryzyko jest tutaj wyjątkowo wysokie. Zła lokalizacja, wady budowlane, czynniki społeczne, zmiany w infrastrukturze- to wszystko nie zależy od nas  a ma bezpośredni wpływ na nasz zysk lub stratę.

Jednym z najbardziej bezpiecznych, a jednocześnie prostym i wysoko procentującym sposobem pomnażania gotówki jest inwestycja w złoto. Podstawowa zasada jest prosta: kupujesz złoto, czekasz aż zdrożeje i sprzedajesz z dużym zyskiem. Sam proces monitorowania jej polega jedynie na śledzeniu jednego wykresu. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na ten sposób lokowania finansów.

Nie zapominajmy, że niezależnie od rodzaju inwestycji, branży i ilości środków należy monitorować sytuację i zadbać o system do koordynowania inwestycji.