Zachowanie bezpieczeństwa w pracy

Zachowanie bezpieczeństwa w pracy

12 lutego 2021 0 przez Mietek

W dobie pandemii działalność niektórych biznesów jest mocno ograniczona lub wręcz zabroniona. W tych firmach które jeszcze działają niezbędną kwestią jest różnego rodzaju ochrona, aby jak najbardziej uchronić pracowników i klientów przed zakażeniem. Jakiego rodzaju formy ochrony są niezbędne w biznesach?

Maseczki

Pierwszym sposobem na zapewnienie ochrony jest odpowiednie zasłanianie nosa oraz ust zarówno u pracowników jak i klientów. Do tego niezbędne są maseczki, które należy zapewnić w jak największej ilości, gdyż od czasu do czasu należy je wymieniać. Zapobiegają one dostawaniu się wirusa w nasze drogi oddechowe, więc należy je stosować zawsze, niezależnie od tego czy jesteśmy klientem czy pracownikiem.

Dystans i rękawiczki

Kolejną rzeczą, która chroni nas przed wirusem może być dystans społeczny, czyli zachowanie dwóch metrów odstępu. Odstęp w połączeniu z maseczką będzie najskuteczniejszą metodą gdy będziemy chcieli się uchronić przed wirusami. Warto uzupełniać to również stosowaniem rękawiczek medycznych, które zapobiegają osadzaniu się wirusów na naszych dłoniach, co zapobiega jego przenoszeniu. Warto stosować każdy dostępny sposób na zmniejszanie ryzyka zakażenia w naszej firmie, wtedy będziemy bezpieczniejsi.