Zakup samochodu powypadkowego

Zakup samochodu powypadkowego

14 lutego 2022 0 przez Daniel

Przy zakupie samochodu używanego kierujemy się wieloma kwestiami, a jedną z nich jest cena pojazdu. Czasami możemy trafić na samochód w naprawdę okazyjnej cenie, jednak w ogłoszeniu znajdujemy informację, że auto jest powypadkowe. Czy warto się dalej nim interesować i czy to w ogóle legalne?

Kwestie prawne

Jeśli chodzi o to, czy sprzedaż samochodu powypadkowego jest legalna, to odpowiedź brzmi tak. Samochód taki można sprzedać i kupić bez problemów pod jednym warunkiem: że sprzedający poinformuje o tym fakcie kupującego. Zatajenie tej informacji jest nielegalne. Jeśli jednak handlarz czy inny sprzedający uczciwie informuje nas, że auto jest powypadkowe to czy warto dalej rozważać jego zakup?

Bezpieczeństwo i sprawność

Warto sprawdzić jak poważny były uszkodzenia samochodu powypadkowego. Jeśli niewielkie, to warto, a jeśli większe to warto się dwa razy zastanowić. Takie katalizatory https://katalysator-recycling.nl/catalogus/ i inne części mogą być uszkodzone, a koszt ich naprawy może być duży. Należy jednak podkreślić, że jeśli uszkodzenia zostały naprawione i jeśli samochód przejdzie wszystkie niezbędne badania techniczne, to można go bez problemu użytkować.