Zbyt czarne spaliny – co się dzieje?

Zbyt czarne spaliny – co się dzieje?

27 maja 2022 0 przez Daniel

Każdy samochód wytwarza spaliny, jednak istnieją restrykcyjne przepisy, które wpływają na to co się w nich powinno znajdować. Jeśli spaliny są nienaturalnie czarne to wiadomo że coś jest nie tak z naszym samochodem. W jaki sposób diagnozować problem?

Problem u źródła

Czarne spaliny mogą świadczyć o tym, że są problemy z silnikiem naszego samochodu. Spalany może być olej, co skutkuje czarnymi spalinami i problemami w działaniu takiego silnika. Usterka może być naprawdę poważna, dlatego należy jak najszybciej zlecić diagnostykę silnika aby mieć pewność że działa dobrze. Jednak może okazać się że silnik jest w porządku ale spaliny mimo to są czarne. Jaka jest przyczyna?

Koniec układu wydechowego

Czarne spaliny mogą być winą uszkodzonego lub zużytego katalizatora samochodowego, który znajduje się pod koniec układu wydechowego. Odpowiada on za czystość spalin i jeśli nie spełnia on swojej roli to spaliny samochodowe będą trujące oraz znacznie bardziej szkodliwe dla środowiska. Zużytą część należy oddać na skup katalizatorów https://katalysator-recycling.nl/groothandel-in-katalysatoren/ i wymienić na nową jak najszybciej.